Сақтар

Тақырыбы:Сақтар (слайдымен)

Сабақтыңмақсаты:Қазақхалқыныңата–тегіболғантайпалар мен ұлыстартуралыайтаотырып, Орта Азиянымекендегенсақтайпаларыныңшығутегі, сақтоптарыжәнеолардыңмекендегенжерлерітуралытолықтүсінік беру.Дамытушылықмәні:Оқушылардың сақтар туралы алған білімдерін одан әрі жетілдіріп және ой-өрісін дамыту.

Тәрбиелікмәні:"Туғанжердісүюпарыз, сүюүшінтарихынбілупарыз"- дегендейөзОтаныныңтарихынбіліпқоймайтуғанжергедегенсүйіспеншілікке, Отаншылдыққа, мемлекеттіжәнетәуелсіздіктісүюге, ұлтжандылыққатарихитұлғалардыңерлікісінегізіндетәрбиелеу.

Сабақтыңтүрі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың әдісі:Түсіндіру,әңгімелеу,топтастыру,жұптастыру, сұрақ - жауап, картамен, суретпен жұмыс.
Көрнекіліктер:карта ,оқулық,дәптер, слайдта жасалған тірек сызбалар, сақтар туралы суреттер,

Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушымен сәлемдесу
Оқушыны түгендеу,сабаққа назар аудару.

Қайталау сұрақтары:

Толық оқу
  • қарау саны: 88
  • пікірлер: (0)

ПЕДАГОГТАРДЫҢ КӘСІБИ ҚҰЗЫРЕТТІЛІГІ

«ПЕДАГОГТАРДЫҢ КӘСІБИ ҚҰЗЫРЕТТІЛІГІ»

Маңғыстау облысы

Жаңаөзен қаласы

Жаңаөзен қызмет көрсету және қызмет көрсету жаңа технологиялар колледжінің тарих пәнінің оқытушысы:

Венера Жолмухамбетова Жумашевна

«Мен ерекше ойлаймын,яғни өмір
сүремін деген сөз»

Клэр Симмонс

 

Кейде мұғалім өз тәжірибесі жөнінде айтпаса,қаншалықты пайдалы нәрсе істегенін сезінбейді.
Білім көтеру,білім арттыру жүйесі мұғалімнің әркезде де шығармашылықпен жылдам ұтымды ойлау білу қажеттігін талап етеді.Оқу мен оқыту үдерісі барысында өзімнің және гимназия мұғалімдерінің кәсіби даму траекторияларының кеңейту мақсатында атқарылатын және жоспарланған жұмыс мазмұндары-мұғалімнің көшбасшылығын арттыра отырып оқушының тұлғалық қабілеттерін ашу мүмкіндіктерін арттыру.

Толық оқу
  • қарау саны: 39
  • пікірлер: (0)

Менің тұңғыш Президентім

Ашық тәрбие сағаты «Менің тұңғыш Президентім»
Тәрбие сағатының мақсаты: 
1. Қазақ халқының тұңғыш президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың өмір жолы,туып-өскен,оқып білім алған, қызмет 
еткен жерлері туралы мағлұмат беру;
2. Елбасының өмір жолынан үлгі ала отырып Отанын, халқын сүюге, ержүректілікке, азаматтыққа, патриоттық сезімге тәрбиелеу;
3. Шәкірт жүрегінде елбасына деген сүйіспеншілік сезімін ояту, құрметтеу.

Көрнекілігі: слайдтар көрсету,үнтаспа, шарлар,суреттер,буклет « Нұрсұлтан Назарбаев-тұңғыш президент»
Әнұран орындалады.
1- Жүргізуші: Армысыздар, бармысыздар құрметті ұстаздар, оқушылар және қонақтар! 
2- Жүргізуші: Қайырлы күн тәуелсіз елдің қадірменді азаматтары, ұлдары мен қыздары бүгінгі Тұңғыш Президент күніне арналған «Елбасы Еңселеткен Елорда» атты ашық тәрбие сағатымызға қош келдіңіздер. 
1-жүргізуші: Камила
Толық оқу
  • қарау саны: 21
  • пікірлер: (0)

Тәуелсіздік ата-бабам аңсаған

Тәуелсіздік – ата-бабам аңсаған

Мақсаты: Тәуелсіздік ұғымын түсіндіру арқылы қазақ халқының ғасырлар бойы басынан өткен қиыншылықтарын айта келіп, осы қиын зұлмат жылдары елінің азаттығын, еркіндікті аңсаған ұлт зиялыларына тоқталу. 
Өз елін, жерін қорғайтын елжандылық рухқа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Еліміздің туы, Елтаңбасы мен Әнұраны, Отан, Туған жер туралы нақыл сөздер, буклеттер.
Б А Р Ы С Ы:
1. Кіріспе.
2. Тәуелсіз ел – Қазақстан.
3.Тәуелсіздік жолында күрескен тұлғалар. 
4. Тарихи оқиғалар тізбесі.
5. Желтоқсан құрбандарына тағзым.
6.Тәуелсіздік алғаннан кейінгі қол жеткізген жетістіктер.
7. Қорытынды.
І.Кіріспе
Толық оқу
  • қарау саны: 30
  • пікірлер: (0)

Наймандар, жалайырлар, керейіттер

Сабақтың тақырыбы:
«Наймандар, Керейіттер, Жалайырлар» 
Сабақтың мақсаты: 
Білімдік: Оқушыларды орта ғасырлардағы найман, керей, жалайыр тайпаларының тарихымен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушыларға қазіргі қазақ халқының әлеуметтік- этникалық құрылымының орта ғасырлардағы Қазақстан жеріндегі тайпа бірлестіктерімен байланысы туралы айту.
Тәрбиелік: Оқушыларға туған елінің тарихын білуге, сыйлауға, отанын сүюге, елжандылыққа тәрбиелеп, патриоттық сезімдерін ояту.
Білімді дарынды, озық болуға тәрбиелеу.
Тірек ұғым: Найман, Керей, Жалайыр мемлекеттерінің тарихы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ (баяндау, саяхат. өзіндік жұмыс)
Көрнекілігі: Сызба, кесте, хронологиялық схема, карта,
Толық оқу
  • қарау саны: 69
  • пікірлер: (0)

Туған жерім – Атамекен

Тарих пәні мұғалімі.

Сүндет Бақтияр Хамзаұлы.

«Туған жерім – Атамекен» 45 минут

Амандасу (Әнұран орында)

Құрметті оқушылар және қатысушы көрермендер. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын өзіміз тапсырмалар арқылы атын тауып алайық. Мен сіздерді топқа бөліп орналастырдым. Екіншіден пойыз және вагон атаулары ілініп тұр. Үшіншіден Қазақстан Республикасының физикалық картасы тақтада тұр.

«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас»

(Сын тұрғысынан ойлау) 8 мин

Сабағымыздың тақырыбы не болмақ?

Сенсіз маған мына дүние тар шығар,
Әркімнің-ақ Туған Жері бар шығар?!
Самал желің,жусаның мен бұлағың,
Әр кез менің сағынышым боп тұрар-деп

А.Қоразбаев жырлағандай,меніңде-сіздің де Туған Жеріміз бар екені ақиқат!
Қандай жаныма ыстық,неткен керемет едің,Туған жер. Ендеше бүгінгі сабағымызды бастайық.

Толық оқу
  • қарау саны: 56
  • пікірлер: (0)

Ғарышты игеру

ТЕМІРТАУ ҚАЛАСЫНЫҢ «№29 ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН ОРТА МЕКТЕБІ» КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ

Сыныбы: 5

Пәні: Қазақстан тарихы

Күні:

Уақыты:

Сабақтың тақырыбы

§29 Ғарышты игеру

Жоспары

Білім стандарты,пән бағдарламасы, «Қазақстан тарихнан әңгімелер» оқулығы -5   сынып, автор Артықбаев Ж.О. Сабданбеков Ә.Ә, Әбіл Е.Н Интернет материалдары

Жалпы мақсаты

1.Ғарыш, кеңістік,космос туралы ақпарат беру

2.Қазақ ғарышкерлерінің дүниеге, келген ғарышқа ұшқан жылдарын ажырата білуге үйрету

3.Бірлесіп жұмыс жасауға баулу

Толық оқу
  • қарау саны: 340
  • пікірлер: (0)

Ғылым мен білімнің дамуы

Нүпбаев Жандос Ниетжанұлы. №42. Е.Қашағанов орта мектебі. Тарих пәні мұғалімі.

7 сынып. Қазақстан тарихы. 
Сабақтың тақырыбы: Ғылым мен білімнің дамуы
Сабақтың мақсаты:
Орта ғасырда ғылымның дамуы мен оған үлес қосқан ғылымдардың еңбектерімен оқушыларды жан-жақты таныстыра отырып, шығармалардың тарихи маңызы туралы түсінікті қалыптастыру;
Оқушылардың тарихи-ғылыми еңбектерді талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту;
Қазақ халықына қатысты тарихи шығармаларды өмірде орынды қолдана білуге, олардан тәлім-тағлым, білім алуға, өз Отанына қатысты деректерді ізденуге, тарихи құндылықтарды құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас

Әдісі:сұрақ-жауап, әңгіме

Пәнаралық байланыс: Әдебиет, музыка, география, дүние жүзі тарихы.

Көрнекілігі: Д.ж. картасы,Қазақстанның картасы, кітаптар,суреттер, ғалымдардың суреттері

Толық оқу
  • қарау саны: 173
  • пікірлер: (0)

Үйсін мемлекеті

Алматы облысы
Алакөл ауданы
Қабанбай ауылы
«№3 Қабанбай орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тарих пәнінің мұғалімі Ибраимова Ботакөз Иманқажықызы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сынып 10

Тақырыбы Үйсін мемлекеті
Мақсаты Үйсін қоғамының әлеуметтік құрылысы мен оның мемлекет болғандығы туралы түсініктеме беру.
Хань империясының геосаясат жүйесіндегі үйсіндердің алатын орнын талқылау.

Әдіс-тәсіл Сұрақ-жауап, топқа бөлу, электронды оқулық, постер, кері байланыс БББ әдісі. 
Күтілетін нәтиже Оқушылар үйсіңдер туралы толық мағлумат алады және сипаттама бере отырып өз ойларын жеткізе алады 
«А» денгейіндегі оқушылар тақырыпты өздігімен ашып, талдап, салыстыру арқылы байланыстырады ;
«В» оқушылар тақырып туралы сұрақтар қоюды, пікір тастауды,өз ойларын түсіндіруге бейімделеді; 
«С» оқушылары қолдауды, қайта қарауды,суреттеүді және түсініктеме беруді үйренеді.
Қажетті құралдар Интербелсенді тақта,оқулық, электронды оқулық, постер, маркер,стикер,смайликтер
Толық оқу
  • қарау саны: 257
  • пікірлер: (0)

Сарматтардың шаруашылығы мен тұрмысы

Сабақтың тақырыбы: §41.Сарматтардың шаруашылығы мен тұрмысы
Мақсаты: 
Білімділік: Сарматтардың тұрмысы, шаруашылығы, заттай мәдениеті, ескерткіштері туралы оқушыларға мол мағлұмат беру
Дамытушылық: Оқушылардың білімдік деңгейін көтеру, ізденіске, өздігінен жұмыс істеу және салыстырмалы талдау жасауға дағдыландыру.
Тәрбиелік: Бүгінгі мәдени жетістіктеріміздің бастау бұлағы – тарихи ескерткіштерді 
қадірлеп, жоғары білімді, адамгершілігі жоғары жеке тұлға қалыптастыру.
Сабақтың түрі: ізденіс сабағы
Сабақтың әдісі: СТО технологиялары
Көрнекілігі: интербелсенді тақта,ламинат бет,маркер,стикер
Сабақтың барысы: 
І Ұйымдастыру бөлімі: Сыныпты отырған орындары бойынша 3 топқа бөлу,оқушыларды түгелдеу
ІІ Үй тапсырмасын тексеру (§40.Сарматтар)
Сұрақ-жауап бойынша үй тапсырмасын тексеру
1.Сарматтар еліміздің қай аумағында мекен еткен?
Толық оқу
  • қарау саны: 541
  • пікірлер: (0)